Firma Profili

1983 yılında Hasan Gümüşburun tarafından kurulan NUFA Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün Türkiye'de 2'si serbest bölgede olmak üzere 7 şubesi ile faaliyet göstermektedir.

Ana faaliyet kolu deri ve tekstil kimyasalları olmakla birlikte; NUFA Kimya deterjan ve gıda sektörlerine de hizmet vermektedir. 1983'de 20 adet olan ürün çeşidini 5 kat artırarak, 80'lerin sonlarında 100'e çıkarmıştır. Bugün ise sektöre 500 farklı ürün sunarak hizmet vermektedir.

NUFA Kimya; Türk Henkel, BASF Türk, Kromsan, Akril, Ak-kim, Organik Kimya gibi birçok yabancı ve yerli firmalarla distribütörlük anlaşmalarına imza atmıştır. Halen; BASF Türk, Soda Sanayi, Kromsan, Pulcra, Ak-kim, ve Otuzbir Kimya firmalarının yetkili satıcısı olarak sektördeki liderliğini sürdürmektedir. 1995 yılında deri, tekstil kimyasalları ve boya ürünlerinde ithalatlarına başlayarak yurtdışı pazarlara da açılmıştır. 15 farklı ülkeden firmalarla ticari işbirliği devam etmektedir.

NUFA Kimya kurulduğu günden bu yana inovasyon ve gelişim üzerine yatırım yaparak, faaliyet gösterdiği sektörlerde tüm müşterilerine en iyi çözüm ve teknik desteği sağlamaktadır.